Čtvrtek 3.7.

      Během čtvrtka jsme se přesunuli z Dolomit do Berchtesgadenu. Jedná se o pohoří jižně od Salzburgu, je však v Německu. Cestou jsme navštívili Brixen, pro čechy známý kvůli internaci K.H. Borovského. Po cestě z Dolomit jsme si neodpustili malou zastávku v sedle Passo Sella, které jsme původně chtěli pokořit na kole. Tak jsme se tam alespoň vyfotili. Cesta z hor do Brixenu je pro řidiče zážitek. Auto jede krásně klikatými silničkami 60km pořád z kopce. Prostě paráda! Spolucestující, myslím, mé nadšení tolik nesdíleli.

     Brixen je moc milé městečko, atmosféra v centru starého města opravdu dýchá klidem. Dva těsně sousedící kostely na náměstí mají stropy vymalované úchvatnými freskami. V jedné z bočních uliček jsme se s Itálií stylově rozloučili - dali jsme si k obědu pizzu. A po nějakých těch nákupech jsme vyrazili k severu.

     Cesta do Berchtesgadenu byla docela dlouhá a taky zábavná - čím více jsme se blížili k cíli, tím více nám počasí jasně naznačovalo, kdo je tady pánem. Silnice byla pokrytá vrstvou krup a v jednom místě bylo dokonce potřeba projet přes takový menší sesuv štěrku. Do Berchtesgadenu jsme dojeli až za tmy. Kemp leží až za městečkem. Stany jsme stavěli za mírného deště, ale do rána pršet přestalo.

Fotky