Sobota 5.7.


Mapa v měřítku 1:50000 [0,8 MB]

Délka:   47,06 km
Čistý čas:   3:50:28
Průměrná rychlost:   12,2 km/hod
Vystoupané převýšení:   1578 m
Max. nadmořská výška:   1540 m n.m.
Průměrné stoupání:   8%
Max. stoupání:   19%

      Na sobotu jsme neměli úplně přesný plán, kam všude pojedeme. Cílem byl vyhlídkový okruh na hranicích s Rakouskem s tím, že pak uvidíme, co dál. Oproti pátku se taky vyčasilo a na kola bylo téměř ideální počasí.

      Začátek cesty byl až k infocentru v Berchtesgadenu stejný, jak v pátek (tedy s tím, že už jsme nezajížděli znovu do centra). Odtud jsme po krátkém úseku po hlavní silnici vedoucí k Königssee odbočili na vedlejší silnici vedoucí nahoru do hor. Silnička byla téměř bez provozu a jelo by se po ní příjemně, nebýt jejího sklonu. Takže nám výjezd nahoru dal docela zabrat. Pak jsme pokračovali mírně s kopce, až jsme narazili na velké parkoviště nad Berchtesgadenem. Z počátku jsme vůbec nechápali, proč tam něco takového vůbec je, až jsme v informační středisku zjistili, že nad námi se nachází někdejší Hitlerovo Orlí hnízdo.

      Po obědě jsme pokračovali k nedalekému začátku té okružní vyhlídkové silnice, která byla naším cílem. Tam bylo ale napsáno, že je vjezd zavřený a že je potřeba použít ten na druhém konci. Tak nám nezbylo nic jiného, než pokračovat po silnici dál do Unterau, což nás ale stálo mnoho výškových metrů, které jsme pak museli zase pracně nastoupat. Jinak výjezd až do nejvyššího bodu vyhlídkové silnice byl opět dost dlouhý a náročný. U brány na začátku vyhlídkové trasy jsme naštěstí zjistili, že pro cyklisty je vjezd zdarma (jinak se za vjezd auta, autobusu, motorky platili dost vysoké částky). Ze silnice s přibývající výškou přibývalo i zajímavých výhledů, ale nejhezčí pohledy se nám naskytly z parkoviště na vrcholu, odkud byl nádherný výhled do údolí ležícího kilometr pod námi a na zasněžené vrcholky rakouských Alp.

      Když jsme se dostatečně vynadívali, pokračovali jsme dál až k místu, kde byla další cesta zakázaná. Tam jsme zajeli k hospodě ležící kousek stranou od silnice a dali si něco dobrého jako odměnu za vynaložené úsilí. Tam jsme se také dozvěděli, že je silnice zavřená kvůli sesuvu, který ji někde zavalil. Pak už nás čekal jen sjezd dolů zpátky do údolí ke kempu, který jsme si náležitě užili.

Fotky