Pátek  Sobota  Neděle

Pátek 19.září.

     

Protože se nejspíš sjedeme až odpoledne, bude v pátek jen malá zahřívací projížďka po okolí. Cestou navštívíme náš domeček.


Délka trasy:   cca 25 km
Převýšení:   do 350 m
Nadmořská výška:   mezi 350 a 650 m n.m.
Max. stoupání:   do 12%

     

Hned za Bedřichovem, na Kozárově, je rozhledna s vyborným výhledem na Svrateckou pahorkatinu, začátek Vysočiny a také na Drahanskou vrchovinu. Tato rozhledna je cca 660 m.n.m.
     Následuje příjemný sjezd o 300 výškových metrů níže až do Lysic, přesun do Drnovic je po rovince a u nás bude možno si odpočinout a občerstvit se. Pak už jen 300 výškových metrů stoupání zpět na faru (což trvá bez dětí v sedačce 30min, s dětmi o něco déle).

Sobota 20.září.

     

Hlavní výlet celé akce směřuje k Punkevní jeskyni v Moravském krasu.


Délka trasy:   80 km, 48 km v kombinaci s vlakem
Převýšení:   do 500 m
Nadmořská výška:   mezi 300 a 600 m n.m.
Max. stoupání:   do 12%

     

     V neděli 7. září jsem trasu projel. Celkem měří 80 km což je, s ohledem na děti v sedačkách, moc. Proto trasu zkrátíme a popojedem vlakem ze Skalice na Svitavou do Blanska, odpoledne je možné to samé směrem zpět. Vlakové spojení je vyhovující, vlaky mají rozšířenou přepravu jízdních kol. Výlet bude celodenní, najíme se někde po cestě.
     Vstupenky do Punkevní jeskyně jsou zamluveny na 12:00.

Neděle 21.září.

     

Na cíli nedělního výletu se domluvíme na místě, zajímavou možností je se podívat na Kunštátské trhy s keramikou. V blízkém okolí, na Rudce, je také vytesaná jeskyně se sochami blanických rytířů a rozhledna.


Délka trasy:   do 30 km
Převýšení:   do 500 m
Nadmořská výška:   mezi 350 a 600 m n.m.
Max. stoupání:   do 12%

     

Na hojnou učast se těší.... Dušan